Utrácíte za protein, který vaše tělo nutně nepotřebuje?

Proč nevhodně vybraný protein neslouží optimálně vašemu zdraví a je zároveň i ten nejdražší?

V dnešní době slyšíme hodně o proteinech. O jejich správném výběru ale stále panují nejasnosti.

Proteiny jsou nejdražší makroživinou. Jsou kombinací 20 aminokyselin, z nichž je 8 tzv. esenciálních. Esenciální znamená, že život bez nich není možný.

Je proto pochopitelné, že lidé obvykle vybírají protein podle známých parametrů jako je výše celkového proteinu nebo množství obsažených aminokyselin v potravinách. Problém ale spočívá v tom, že údaje jako celkový obsah proteinu nebo aminokyselin jsou sice orientační, ale současně zavádějící informace. Ty nás totiž neinformují o kompozici těch esenciálních aminokyselin, které se spojují do řetězce a bez kterých tělo potřebné proteiny nemůže stavět.

Získat relevantní informace pro správný výběr proteinu je ale pro laika obtížné. Chemická analýza proteinů vlastně neanalyzuje složení aminokyselin, ale spíše obsah dusíku. A ten je obsažen ve všech aminokyselinách, tj. i těch nepotřebných k syntéze proteinů.

Vysoký obsah proteinu nebo směs různých levných aminokyselin, které jsou uváděny v nutričních údajích, jsou pak mylně považovány za nutriční kvalitu (čím vyšší obsah proteinu nebo aminokyselin, tím vyšší kvalita), přičemž značná část aminokyselin je anabolicky neúčinná.

Ve skutečnosti příjem méně hodnotného proteinu nám nepomůže se cítit lépe. Nedaří se nám například redukovat hmotnost, nabrat svaly nebo zlepšit výkon, protože protein, který konzumujeme, nemá potenciál dosáhnout daného cíle.

Ekonomicky vzato, nevhodně vybraný protein je zároveň i ten nejdražší. Tělo z něj vytvoří málo nových buněk a převážnou část spálí jako levné sacharidy.

Chcete-li mít jistotu, že vyberete protein prospěšný k tvorbě vašich proteinů a kolagenu, je pro vás Perfect Amino jedinečnou volbou.

**Tato prohlášení nebyly posouzeny FDA ani nařízením EU 1924/2006. Informace neposkytují lékařské rady. Jsou určeny pro obecné informační účely.